Jak zacząć


Jak zacząć

„pamiętam swoje pierwsze body-dragi… fruwałem Po całej Zatoce, wyrywało MI ręce a kite ciągle uciekał… latawiec szalał, spadał, a ponownie podniesienie go z wody graniczyło z cudem… nauka trwała wieki… dobrze, że pomimo kilku niebezpiecznych sytuacji, wszystko zakończyło się OK… nie pamiętam nawet czy miałem jakiś system bezpieczeństwa… teraz wiem, że wiatr wtedy był stanowczo za silny, a mój kite zdecydowanie nie przeznaczony do nauki…”


Dariusz Ziomek
Instruktor Wykładowca Polskiego Związku Kiteboardingu,
Mistrz Polski Instruktorów PZKite 2017, 2018..

 

Nie wyważaj otwartych drzwi!
Dlaczego wybór szkoły jest dobrym rozwiązaniem?
Po pierwsze lepiej uczyć się na błędach …INNYCH! ;)

Instruktorzy naszej Szkoły mają doświadczenie w nauczaniu kite, wiedzą JAK najkrótszą drogą doprowadzić Cię do celu, którym jest samodzielny I bezpieczny kitesurfing. Oprócz wiedzy teoretycznej z zakresu obsługi sprzętu, pierwszeństwa drogi, zasad bezpieczeństwa dowiesz się wielu informacji O efektach wiatrowych, ważnych w żeglarstwie elementach pogody czy wyborze odpowiedniego spotu.

Kite jest dość łatwym sportem, podstaw pozwalających na bezpieczny surfing nauczysz się przy „sprzyjających wiatrach” w ciągu kilku dni. Jednak właśnie ze względu na swą prostotę I szybkość postępów może być bardzo niebezpieczny! Zwłaszcza gdy próbujesz uczyć się samemu!
Czy spróbowałbyś nauczyć się samodzielnie ..NURKOWAĆ?
Pewnie nie, Bo świat podwodny nie jest naturalnym środowiskiem człowieka. Podobnie jest z falami i wiatrem!

W szkole kite masz do dyspozycji wiele sprzętu: do małych dwulinkowych latawców trenażerowych, poprzez średniej wielkości kajty pompowane O małym AR aż Po duże wyczynowe maszyny dla zaawansowanych.

Unikasz w ten sposób zakupu sprzętu, który Po kilku dniach zabawy zacznie ograniczać Twoje postępy. Z kolei nauka na docelowym, wymagającym latawcu jest bardzo trudna i może być niebezpieczna! Instruktor pomoże Ci dobrać odpowiedni kite nie tylko podczas nauki – ale także po jej zakończeniu. Ponadto w razie często występujących podczas nauki uszkodzeń sprzętu, wynikających np. z niekontrolowanego pikowania latawcem a plażę lub w wodę – oszczędzisz swój nowy sprzęt. Zdecydujesz czy bardziej odpowiada Ci przyjemniejszy do nauki trapez siedzeniowy – czy może wygodniejszy później trapez taliowy.

Nauka wśród innych nowicjuszy także ma wiele zalet: obserwujesz równolegle jakie postępy robią Twoi towarzysze, uczysz się przez ich obserwację, asekurujecie się nawzajem, każdy ma też chwilę by odetchnąć, ochłonąć, przemyśleć ewentualne błędy. Poza tym poznasz innych pasjonatów naszego sportu, z którymi później będziesz się umawiał na pływanie i wspólne wyjazdy kajtowe.

Najlepszym i JEDYNYM bezpiecznym sposobem rozpoczęcia przygody z kitesurfingiem, jest kurs w dobrej, LICENCJONOWANEJ Szkole Kite. TU dowiesz się wszystkiego, co powinieneś wiedzieć na dzień dobry. TU przetestujesz różne rodzaje sprzętu i będziesz mógł określić CO odpowiada Twoim preferencjom.
Nawet jeśli chcesz tylko spróbować – nie kupuj na początku sprzętu kite! Najprawdopodobniej bowiem zaopatrzysz się nie w sprzęt , który powinieneś kupić – lecz w taki, który ktoś chce Ci sprzedać. Nie wiesz jeszcze nic – i być może wszystko co związane z kite wydaje Ci się odpowiednie…

…to na czego inni uczą tygodniami – nam zajmuje kilka dni ;D
…kursy niemożliwe robimy w dwa dni – na cud potrzebujemy trzech ;D

SPRAWDŹ NAS!


  • (+48) 604 78 15 74
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
© 2003 - 2024 Wake.pl. All Rights Reserved. Strona Stworzona przez Kruk-IT